Spirometrię zachęt do zapobiegania ostrym powikłaniom płucnym w chorobach sierpowatokrwinkowych ad 5

7 dni ago

Rozpoznanie zawału w klatce piersiowej można potwierdzić jedynie przez scyntygrafię radionuklidów. Zawał kości klatki piersiowej u pacjentów z niedokrwistością sierpowatą wykazano wcześniej za pomocą skanowania kości, 11, 112, 28-30, ale obecne badanie szacuje częstość występowania tego problemu. Częstość występowania 39% przypadków zawału klatki piersiowej w naszej grupie pacjentów jest prawdopodobnie niedoszacowana, ponieważ skanowanie może nie wykryć małych obszarów zawału z powodu ograniczonej rozdzielczości przestrzennej. Co więcej, niektóre skany mogły zostać uzyskane zbyt wcześnie w przebiegu klinicznym epizodu w celu wykazania zawału kości. U niektórych pacjentów nie upłynęło wystarczająco dużo czasu, aby skanowanie kości wykazało zwiększony wychwyt leku radiofarmaceutycznego przez osteoblasty, które są mobilizowane do naprawy uszkodzonej kości. Nie wiadomo, jak długo trwają wykrycia zawału kości na skanie kości, ale w tym badaniu trzech pacjentów z potwierdzonym zawałem klatki piersiowej podczas pierwszego skanu nie miało żadnego dowodu zawału w kolejnych skany uzyskanych 24, 133 i 483 dni później, odpowiednio. Niektórzy badacze sugerują, że narkotyki mogą predysponować pacjentów ze zwięzłymi chorobami do hipowentylacji i niedodmy lub nacieków.6,31 W naszym badaniu jest mało prawdopodobne, aby wyższy odsetek powikłań w grupie nieprzestetrowej był spowodowany większym zażywaniem narkotyków, ponieważ narkotyków stosowanych w grupach spirometrycznych i niepirometrycznych nie różniły się istotnie. Co więcej, analiza regresji logistycznej wykazała, że spirometria zachęty była skuteczna, nawet jeśli dostosowaliśmy ją do ilości użytych narkotyków.
Zapobieganie radiologicznie oczywistym nieprawidłowościom niedodmy i nacieków jest ważne w krótkoterminowym rokowaniu ostrego zespołu klatki piersiowej. Chociaż ostry zespół klatki piersiowej jest zwykle samoograniczony, pojedyncze epizody mogą postępować i powodować znaczną chorobowość, a nawet śmierć. Nie wiemy, czy związek ostrego zespołu klatki piersiowej ze słabym długoterminowym wynikiem u pacjentów z niedokrwistością sierpowatokrwinkową wiąże się z występowaniem objawów z klatką piersiową lub z występowaniem nieprawidłowości na zdjęciu RTG klatki piersiowej. Powars i wsp.32 podali, że najważniejszym czynnikiem ryzyka związanym z przewlekłą chorobą płuc u pacjentów z niedokrwistością sierpowatokrwiową była całkowita liczba epizodów ostrego zespołu klatki piersiowej. Platt i wsp. 33 stwierdzili, że ostry zespół klatki piersiowej był istotnym czynnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci u pacjentów z niedokrwistością sierpowatokrwinkową w wieku 20 lat lub starszych. Nie wiadomo, czy te ostre epizody prowadzą do końcowej dysfunkcji płuc, czy też powodują ciągłą niedrożność płucnego łożyska naczyniowego spowodowaną chorobą.
Nasze odkrycia sugerują, że w wielu przypadkach zawał kości klatki piersiowej z następową niedodmą lub rozwój nacieku spowodowanego szynowaniem klatki piersiowej jest główną patogenezą zespołu ostrej klatki piersiowej. Stwierdziliśmy, że spirometria motywacyjna może zapobiegać powikłaniom płucnym (niedodma lub nacieki) związanym z ostrym zespołem klatki piersiowej u pacjentów z niedokrwistością sierpowatokrwienną, hospitalizowanych z bólem klatki piersiowej lub pleców nad przeponą Ta niedroga interwencja może zapobiec przewlekłej chorobie płuc i przedwczesnej śmierci u pacjentów z niedokrwistością sierpowatokrwinkową.
Obsługiwany częściowo przez dotację (5 P60 HL 15996) z National Heart, Lung and Blood Institute.
Jesteśmy wdzięczni Annette Saylor za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Z Oddziału Pediatrii Ogólnej (PSB), Oddziału Hematologii-Onkologii i Kompleksowego Centrum Sierpu Cincinnati (KAK, DLR) i Oddziału Radiologii (MJG), Centrum Medycznego Szpitala Dziecięcego; oraz Departament Zdrowia Środowiskowego, Wydział Biostatystyki i Epidemiologii, University of Cincinnati College of Medicine (RS) – wszystko w Cincinnati.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Bellet w Departamencie Pediatrii, Centrum Medycznym Szpitala Dziecięcego, 3333 Burnet Ave., Cincinnati, OH 45229-3039.
[przypisy: komórki żerne, lpg endermologie, odbudowa zęba na wkładzie z włókna szklanego ]

Powiązane tematy z artykułem: komórki żerne lpg endermologie odbudowa zęba na wkładzie z włókna szklanego