Inwestowanie w globalne zdrowie na naszą przyszłość czesc 4

LMIC mogą również korzystać z przydzielania zwiększonych funduszy instytucjom wielostronnym, które mogą świadczyć globalne usługi publiczne, których wiele krajów nie jest w stanie samodzielnie zarządzać, takich jak badania i rozwój, dzielenie się wiedzą, kształtowanie rynku opieki zdrowotnej12 oraz zarządzanie wyzwaniami transgranicznymi. .13 Ryc. 2. Ryc. 2. Zalecenia Komitetu Ad Hoc Narodowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny na temat globalnego zdrowia i przyszłości Stanów Zjednoczonych. Ogólnie rzecz biorąc, komisja zaleca kontynuowanie inwestycji rządu USA w globalne zdrowie w celu utrzymania sukcesu ostatnich lat. przez dziesięciolecia, ale także wzywa do ponownej oceny sposobu, w jaki prowadzona jest działalność w zakresie zdrowia na świecie, w celu poprawy wyników i opłacalności. Czyniąc to, komitet uznaje, że zwykła działalność nie będzie wystarczająca. Większość pomocy zagranicznej, szczególnie w odniesieniu do zdrowia, jest inwestycją i powinna być traktowana jako taka. Korzyści dla Stanów Zjednoczonych są dwojakie: zapewnienie ochrony przed globalnymi zagrożeniami dla zdrowia oraz promowanie wydajności i wzrostu gospodarczego w innych krajach. Korzyści te można zwiększyć za pomocą strategii, które maksymalizują zwrot z inwestycji (wykres 2). Aby osiągnąć jak największy efekt w czterech opisanych obszarach priorytetowych, komitet określił trzy przekrojowe strategie, które mogą zarówno maksymalizować zwroty, jak i osiągnąć lepsze wyniki zdrowotne: katalizowanie innowacji poprzez przyspieszony rozwój produktów medycznych i budowanie zintegrowanej cyfrowej infrastruktury zdrowotnej; stosowanie bardziej zwinnych i elastycznych mechanizmów finansowania w celu pozyskania nowych partnerów i sponsorów w dziedzinie zdrowia na świecie; oraz utrzymywanie statusu i wpływu Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera w dziedzinie zdrowia na świecie przy jednoczesnym przestrzeganiu wiedzy naukowej, ekonomii, pomiarów i odpowiedzialności opartej na dowodach.
Katalizowanie innowacji
Jeśli chodzi o rozwój produktów medycznych, rynek globalnych produktów zdrowotnych cierpi z powodu licznych awarii – w tym niewystarczającej zdolności produkcyjnej, kosztownego procesu zatwierdzania, niepewnego potencjału komercyjnego oraz słabych zasobów ludzkich i laboratoryjnych w LMIC. Z powodu niedostatku dostępnych produktów medycznych wielu pacjentów z gruźlicą, malarią lub innymi potencjalnymi chorobami pandemicznymi nie ma dostępu do niezbędnych leków. Rozwijanie bezpiecznych i skutecznych produktów wymaga nie tylko bezpiecznego rynku, ale także lokalnych możliwości badawczych i rozwojowych w krajach, w których wybuchają epidemie, a obciążenia chorobami są wysokie14. Rząd USA może umożliwić innowacyjne podejście do projektowania prób, usprawnić regulację oraz zapewnić zdolność produkcyjną i zachęty rynkowe w celu przyspieszenia rozwoju produktów medycznych. Równie krytycznym w tym procesie i stałym priorytetem jest stworzenie trwałych międzynarodowych zdolności w zakresie badań i rozwoju, jak pracuje Międzynarodowe Centrum Zdrowia Fogarty w Narodowym Instytucie Zdrowia.
Jeśli chodzi o technologię, rozprzestrzenianie cyfrowych aplikacji i platform związanych z ochroną zdrowia w krajach na całym świecie doprowadziło do zwiększenia rozdrobnienia między sektorami i organizacjami, nawet jeśli stworzyło możliwości dla innowacyjnych systemów opieki zdrowotnej.
[patrz też: mikrofagi, poradnia psychologiczna katowice, zdrowe kapcie dla dzieci ]

Powiązane tematy z artykułem: mikrofagi poradnia psychologiczna katowice zdrowe kapcie dla dzieci