4 tygodnie ago

Z drugiej strony, duża część nowych nowotworów wykrytych podczas badań przesiewowych u kobiet w wieku około 70 lat nie zostałaby zdiagnozowana w ciągu życia pacjenta, gdyby nie była to skrining. Może to mieć wpływ na zalecenia dotyczące wstrzymania badań mammograficznych. Dobrą wiadomością jest to, że mogą pojawić się nowe możliwości pomocy klinicystom w radzeniu sobie z problemem nad diagnozy. W ósmej edycji Podręcznika inscenizacji raka Amerykańskiego Wspólnego Komitetu ds. Raka 13, który właśnie został wydany, dodano sformalizowane grupy prognostyczne, które zawierają ocenę stopnia i statusu receptora bardzo podobną do tej użytej w tej analizie, a nawet zawierają pewne elementy testów, takie jak Oncotype DX i MammaPrint. Oznacza to, że klinicyści będą mogli prospektywnie identyfikować pacjentów ze stopniem zaawansowania, wiekiem i profilami biologicznymi, które sugerują możliwą nadmierną diagnozę. Oczywiście w indywidualnym przypadku nie można jeszcze z całą pewnością powiedzieć, że rak jest zdiagnozowany, więc nie można odmówić leczenia. Jednakże, w miarę gromadzenia danych wynikowych, można zaplanować badania, aby zapewnić mniej korzystne traktowanie grupom bardziej korzystnym. Dwiema głównymi szkodliwymi przyczynami naddiagnozowania są nadmierne leczenie, lęk i obawa przed powstaniem diagnozy raka. Edukowanie lekarzy, pacjentów i społeczeństwa, że niektóre nowotwory są niestabilne i indywidualizowanie algorytmów leczenia w celu zapewnienia spersonalizowanej medycyny pomoże w rozwiązaniu tego problemu.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Z Oddziału Chirurgii, Szkoły Medycznej Uniwersytetu Yale (DRL), Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Yale (SW) oraz Centrum Kompleksowej Walki z Rakiem Yale (DRL, SW), New Haven, CT.
Prośba o przedruk do Dr. Lannina z Wydziału Chirurgii, Wydziału Medycyny Uniwersytetu Yale, PO Box 208062, New Haven, CT 06520 lub w.
Materiał uzupełniający
Referencje (13)
1. Welch HG, Prorok PC, O Malley AJ, Kramer BS. Wielkość guza nowotworowego, skuteczność diagnostyczna i skuteczność mammograficzna. N Engl J Med 2016; 375: 1438-1447
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Program nadzoru, epidemiologii i końcowych wyników (SEER). Dane z badań (1973-2013), National Cancer Institute, DCCPS, Surveillance Research Program, Surveillance Systems Branch, opublikowany w kwietniu 2016 r., Na podstawie wniosku z listopada 2015 r. (Https://seer.cancer.gov/).

3. Etzioni R, Xia J, Hubbard R, Weiss NS, Gulati R. Sprawdzenie rzeczywistości dla oszacowań naddiagnozowych związanych z badaniem raka piersi. J Natl Cancer Inst 2014; 106: 106-106
Crossref
4. Sparano JA, Gray RJ, Makower DF, i in. Potencjalna walidacja 21-genowego testu ekspresji w raku piersi. N Engl J Med 2015; 373: 2005-2014
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline