2 miesiące ago

Jednakże Hayse i wsp.8 korzystali z instytucjonalnej bazy danych na Uniwersytecie Yale, która obejmowała metodę wykrywania i wykazała bezpośrednio, że rozpoznanie przez mammografię było związane z nowotworami o niskim stopniu złośliwości i korzystnym profilem molekularnym. Podobnie, badanie obejmujące pacjentów włączonych do badania MINDACT (mikromacierz w węźle ujemnym i do 3 dodatnich węzłów chłonnych, których można uniknąć chemioterapii) wykazało, że mammografia spowodowała guzy zdiagnozowane korzystnymi cechami biologicznymi ocenionymi przez MammaPrint.9 Po trzecie, nasza analiza zakłada, że korzystne guzy o niskim stopniu złośliwości, zawierające receptory hormonów, nie odróżnicowują z czasem guzów o wysokim stopniu złośliwości lub niedoborów receptorów. Wydaje się to zgodne z aktualnymi ustaleniami. Chociaż badania prospektywne wykazują niezgodność w statusie receptora od 10 do 15% między guzem pierwotnym a następnymi odległymi przerzutami, zmiany te są zazwyczaj wynikiem nacisków selekcji na nowotwór z powodu leczenia.10 Uważa się, że w guzie pierwotnym guzy o niskim i wysokim stopniu złośliwości powstają w wyniku różnych mechanizmów molekularnych11 i bardzo rzadko guz o niskiej złośliwości odróżnicowuje się w guzy o wysokim stopniu złośliwości. Po czwarte, jest prawdopodobne, że cechy biologiczne nowotworu reprezentują zmienną ciągłą, a nasza analiza, podobna do tych z wynikami powtórnymi Oncotype DX, polega na podzieleniu pacjentów na grupy prognostyczne z wykorzystaniem nieco arbitralnych punktów cięcia. Uważamy, że warto docenić, że średni czas oczekiwania dla naszej korzystnej grupy to 15 do 20 lat. Jednak z pewnością nie można wykluczyć, że w naszej korzystnej grupie mogą istnieć subpopulacje o krótszym czasie realizacji i inne, które wcale nie mają progresji choroby lub nawet mają regresję choroby. Po piąte, nie uwzględniamy receptora 2 ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu (HER2) jako jednego z czynników biologicznych, ponieważ jest on dostępny w zestawie danych SEER dopiero od 2010 r., A zatem dostępny okres obserwacji jest krótki. W przyszłości grupy prognostyczne można lepiej zdefiniować poprzez włączenie HER2, inwazję limfocytarną, cechy histologiczne i testy molekularne, takie jak Oncotype DX i MammaPrint. Po poprawie przeżycia dla grupy pacjentów dobranych zgodnie z etapem nowotworu przypisuje się ją zwykle ulepszonemu leczeniu1. Jednak może to być również spowodowane zmianami w cechach biologicznych guza. Nasza najkorzystniejsza grupa, która najprawdopodobniej zawiera dużą część zdiagnozowanych nowotworów (guzy dodatnie pod względem hormonu wzrostu klasy <2 cm), miała 10-letnie przeżycie swoiste dla raka piersi wynoszące 97%. Jeśli nasze oszacowania są prawidłowe, około 50% raków w korzystnej grupie w TAILORx może być zdiagnozowanych. Nic dziwnego, że przeżycie w tej grupie było tak dobre. Wniosek, że ci pacjenci nie potrzebują chemioterapii, stanowi ważny postęp w zapobieganiu niepotrzebnemu leczeniu.
Dane przedstawione na rycinie 3 pokazują, że nadmierna diagnoza jest znacznie częstsza u osób starszych niż u osób młodszych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie nadmiarowe nowotwory wykryte przez Welch et al. byli w podeszłym wieku. Ze względu na długi czas, wiele nowotworów, które były zdiagnozowane u kobiet w wieku 70 lat, jest obecnie diagnozowanych u kobiet w wieku 50 lub 60 lat, ale nie są one uważane za zbyt zdiagnozowane, ponieważ zostałyby później rozpoznane
[więcej w: kosa cs go allegro, dermatolog gniezno prywatnie, enzo krzeszowice ]

0 thoughts on “Czy małe raki piersi są dobre, ponieważ są małe lub małe, ponieważ są dobre ad 5”

2 miesiące ago